გაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის
მთავარი თემა
|
TO BE verb
|
საგანი
პედაგოგი
|
ინგლისური/კიღურაძე კობა
|
სწავლების საფეხური
/კლასი
|
დონე დაწყებითი 4 კლასი
|
მოსწავლეთა
პროფილი
|
17 მოსწავლე/განსაკუთრებული საჭიროების მიდგომების მოსწავლეები არ არიან.
|
გაკვეთილის
აქტუალობა
|
·
გრამარიკული ფორმის „ყოფნის“ ცოდნა და შეძენილი ცოდნით
წინადადებების წარმოთქმა, წერა, კითხვა
წინადადებების შედგენა ინლგისურ ენაზე.
|
გაკვეთილის
მიზანი და მისაღწევი შედეგები
|
·
გაკვეათილის მიზანია მოსწავლეებმა გაიაზრონ to be-ზმნის წარმოემა
წინადადებების წერა მიმართებითში, კითხვითში და უარყოფითში.
·
კითხვის დასმა
და პასუხის გაცემა ზეპირი მეტყველებით.
·
მრავლობითი და მხოლობითი რიცხვის ფორმებისთვის სწორი
ფორმის შერჩევა to be-ზმნის.
·
წაკითხვა წინადადებების.
|
წინარე ცოდნა
|
ინგლისური
სიტყვების ცოდნა, არტიკლის
ცოდნა.
არსებითი
სახელის მრავლობითი და მხოლობითი ფორმების ცოდნა
|
შეფასების საგანი
და პროცედურები
|
მოსწავლე ფასდება
წინასწარ შედგენილი სქემის საფუძველზე და
განმავითარებელი ინდივიდუალური ზეპირი კომენტარით
|
გამოყენებული
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსი
|
English world book, English
pictures, computer,
|
გაკვეთილის
მსვლელობა და მენეჯმენტი
|
პირველი 3 წუთი მოწესრიგება და მზადება გაკვეთილისთვის.
გაკვეთილის A ფაზა _ გამოწვევა
აქტივობა 1 _ საშინაო მასალის შემოწმება და წინარე ცოდნის გახსენება
_ 10 წთ.
აქტივობა 2 _ სურათების გამოყენებით გახსენება მრავლობითი და მხოლობითი არსებითი სახელების.
7 წთ.
გაკვეთილის B ფაზა
_ ცოდნის კონსტრუირება
აქტივობა 3 _ ელექტრონული პრეზენტაციის ჩვენება _ 2 წთ.
აქტივობა 4 _ სიტყვების ინგლისური ტერმინოლოგით წარმოთქმა._ 10 წუთი.
სიტყვების სწორად წარმოთქმა
კომპიუტერის მეშვეობით და მოსმენა.
გაკვეთილის C ფაზა
_ რეფლექსია
აქტივობა 5 _ ახალ სიტყვებზე
მუშაობა _ 10 წთ.
შემდეგ ვწერ დაფაზე არეულად წინადადებებს და ვავალებ დაალაგონ სწორად
დაწაიკითხონ თუ რომელიმე მოსწავლე ვერ ასრულებს დავალებას დაფაზე მოცემულ სიტყვებს
ვუნომრავ და ვთხოვ გადაწეროს თანმიმდევრობით.
გაკვეთილის ბოლოს 3 წუთს თუ აღმოჩნდება მოსწავლე, რომელმაც ვერ გაიგო
ვუწერ ნიმუშს რვეულში და ვთხოვ ანალოგიები გააკეთოს სახლში ლექსიკონის და ჩაწერილი
შესაბამისი გრამატიკული ფორმის გამოყენებით.
|
შეფასების კრიტერიუმი
საშინაო დავალება
|
დავალება არ არის შესრულებული
|
დავალება შესრულებულია მაგრამ შეცდომებია
|
დავალება შესრულებულია შეცდომები არ არის
|
გაკვეთილზე ჩართულობა
|
უყურადღებოა
|
სისტმარიური მსმენელი არ არის ვერ პასუხობს ყველა კიტხვას
|
კარგი მსმენელია აქტიურია კითხვებს პასუხოს კარგად
|
ლექსიკონის გამოყენება
|
ლექსიკონს ვერ იყენებს
|
უჭირს საჭირო სიტყვების სწრაფად მიგნება
|
ლექსიკონს იყენებს აქტიურად
|
წინადადებების აღქმა
|
ვერ აღიქვამს
|
უჭირს სწრაფად აღქმა
|
აღიქვამს სწრაფად არ უჭირს გაგება
|
ელექტრონული პრეზენტაცია
No comments:
Post a Comment